Narr Chocolate

Fakta

Varor från Narr Chocolate hos Hagnad

Alla våra producenter

Familjeföretag i Ödeshög som sedan 1993 dragerar nötter och lakrits med choklad.

Narr Chocolate är ett familjeföretag i Ödeshög i Östergötland. Sedan starten 1993 har de ägnat sig åt att dragera nötter, lakrits och frukt med choklad, och mycket av arbetet är fortfarande hantverk. Namnet är bildat av familjemedlemmarnas initialer. I Ödeshög har Narr också en egen butik.

Hos Hagnad finns tre av Narrs påsar: Havssaltsnöt med hasselnötter i mjölkchoklad och havssalt, Salt Kola Lakritskula med lakrits i mjölkchoklad och smak av salt kola, och Vit Choklad Lakritsstubbe med lakrits i vit choklad. Påsarna finns också i flera av våra lådor.

Varor från Narr Chocolate

Narr Salt Kola Lakritskula 100 g

Narr Salt Kola Lakritskula 100 g

29,00 kr Jämförpris 290,00 kr/kg

Narr Havssaltsnöt 100 g

Narr Havssaltsnöt 100 g

29,00 kr Jämförpris 290,00 kr/kg

Narr Vit Choklad Lakritsstubbe 100 g

Narr Vit Choklad Lakritsstubbe 100 g

29,00 kr Jämförpris 290,00 kr/kg